۹ روش تمیز کردن خانه در بهار و طراوت بخشیدن به محیط خانه

 ۹ روش تمیز کردن خانه در بهار و طراوت بخشیدن به محیط خانه

تمیز کردن خانه در بهار در این فصل گرم و پر نور می تواند حس و حال مناسبی به شما دهد. داخل خانه جایی است که خصوصا در این ایام وقت زیادی را سپری می­کنید. برای پاک کردن آلودگی ها و تار عنکبوت ها آماده شوید و فضاهای زندگی خود را تازه کنید.

روش های تمیز کردن خانه در بهار

موارد زیر را به چک لیست تمیز کردن خانه در بهار اضافه کنید.

داخل و خارج پنجره را بشویید

برخی می گویند که تمیز کردن پنجره ها می تواند موجب شود که کل خانه شما تمیز تر به نظر برسد و چنین چیزی حقیقت دارد. می توانید با مقداری شیشه شوی و یک پارچه میکروفایبر به همراه مقداری سرکه پنجره های خود را از داخل و خارج برق بیاندازید.

تمیز کردن یخچال و کولر هوا

لوازم خانگی که از طریق سیم پیچ در منزل سرما ایجاد می کنند، می بایست هرزگاهی از گرد و غبار پاک شوند. این کار موجب افزایش کارایی آنها می شود. پس برق آنها را کشیده و با کمک یک برس نرم گرد و غبار دور سیم پیچ های انها را تمیز کنید.

تمیز کردن پنکه سقفی و هواکش

تیغه های پنکه سقفی نیز می توانند در طول زمستان گرد و غبار به خود بگیرند. در ماه های گرم سال مانند بهار آنها را خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا غبار روی آن بلند شود، سپس با دستمال آن را پاک کنید. هواکش های حمام و دستشویی را نیز فراموش نکنید.

فرش ها را بشویید

حتی اگر به طور مرتب خانه را جارو کنید، سالی یک بار شستن فرش می تواند مواد زائد، گرد و غبار و ذرات مواد غذایی به جا مانده روی فرش را تمیز کند. می توانید برای تمیز کردن خانه در بهار یا کلا فرش خود را برای شستن به قالیشویی های بیرون دهید یا اینکه خودتان با شامپو فرش این کار را انجام دهید.

پشت بام، دودکش و ناودان ها را رسیدگی کنید

بهار زمان مناسبی برای رسیدگی پشت بام و تعمیر خرابی ها و بازرسی لوله ناودان و دودکش است که در طول زمستان روزهای پرکاری را گذرانده اند.

نظافت و بررسی شرایط ناودان و دودکش و پشت بام

لبه پنجره و پاسیو را تمیز کنید

لبه پنجره ها که با گلدان های زیبا نمای جذابی به منزل شما داده اند و همینطور پاسیو باید در فصل بهار تمیز شوند. می توانید خود پنجره ها را نیز رنگ زده و حال و هوایی جدید به این قسمت نورگیر خانه بدهید.

بیشتر بخوانید: باید و نبایدهای چیدمان دفتر کار ؛ اولین رزومه ظاهری شما

اماده سازی تجهیزات چمن زنی

در فصل بهار علف­های باغچه بیشتر رشد می کند و نیاز است که اگر فضای سبز در خانه خود دارید دستی به سر و روی تجهیزات چمن زنی خود کشیده و آن را با روغنکاری و تمیز کردن آماده کنید.

چمن زنی یکی از روش های تمیز کردن خانه در بهار

مبلمان بیرونی را تمیز کنید

اکنون وقت آن است که اگر تاب، میز و صندلی در حیاط، بالکن یا پشت بام دارید‌ آنها را شسته و تمیز کنید. این کار را می توانید با مقداری آب و مایع ظرفشویی انجام دهید.

درب ورودی را تمیز کنید

جارو کردن جلوی درب ورودی و تمیز کردن آن، رنگ کردن در صورت لزوم و انداختن یک قالیچه جلوی درب یا تعویض آن، گذاشتن چند گلدان رنگی و … می تواند از روش های تمیزکاری درب منزل و ورود انرژی مثبت به خانه باشد.

هدی رضایی

مطالب مشابه