در فکر یک سقفید؟ به هزینه های پنهان خرید خانه هم فکر کنید

 در فکر یک سقفید؟ به هزینه های پنهان خرید خانه هم فکر کنید

به فکر خرید خانه جدید هستید؟ تبریک می گوییم. به جز قیمت خانه، در هر محله، خیابانی که خانه خود را خریداری می کنید باید به هزینه های پنهان خرید خانه نیز فکر کنید.

انتظار هزینه های غیر منتظره را داشته باشید

قیمت خانه یک طرف، هزینه های اضافی که می تواند خریداران را غافلگیر کند یک طرف دیگر. گاهی این هزینه ها ممکن است خریدار را از خرید خانه منصرف کند، پس بهتر است پیش از خرید مسکن جدید به هزینه های پنهان خرید خانه هم فکر کنید.

هزینه های محضر و بنگاه و اسباب کشی

تقریبا برای هر شخصی که خانه ای را خریداری می کند، هزینه های پرداختی تنها محدود به هزینه خرید خانه نخواهد شد. بیمه صاحب خانه، هزینه های بسته بندی و اسباب کشی، هزینه های وام و محضر و علاوه بر این هزینه های بنگاه را هم باید روی هزینه های جاری ضروری حساب کرد.

معمولا افرادی که در روند خرید خانه قرار می گیرند بیشتر هزینه ها را روی خرید متمرکز می کنند اما هزینه های پنهان خرید خانه چیزی فراتر از آن است.

هزینه تعمیرات داخلی

صاحبان قبلی خانه نیز یکی از بزرگترین عاملینی هستند که روی دست شما هزینه می گذارند. اگر هنگام فروش منزل، شیرآلات را خراب کرده تا لامپ ها را با خود ببرند باید به فکر تجهیز و نوسازی همه این موارد باشید. ممکن است کولر عیب داشته باشد یا آبگرمکن روشن نشود. پس به تعمیر آنها نیز فکر کنید.

نوسازی تجهیزات

همچنین ممکن است شما از کابینت ها یا گاز رومیزی یا دیگر اجزای خانه خوشتان نیاید یا جای کافی برای وسایب شما نداشته باشد و بخواهید آن را تجهیز کنید. اگر درب و دیوارها کثیف باشد باید هزینه های رنگ و کاغذ دیواری را نیز اضافه کنید. ایزوگام پشت بام، تعویض درب و قفل ها را نیز به این موارد اضافه کنید.

هزینه رنگ و تعویض سرامیک

بسیاری پیش از ورود به خانه کاشی های حمام و دستشویی و آشپزخانه را نیز تعویض می کنند تا حال و هوای نو به خانه خود دهند. برخی دیگر سرامیک را به پارکت یا برعکس تبدیل می کنند. عده ای دیگر پنجره های خانه را با پنجره های دوجداره تعویض می کنند. عده ای نیز بخاری را به پکیج تبدیل می کنند و همه این موارد بازسازی هزینه بر است.

هزینه اولین قسط

در کنار تمام موارد بالا که برخی ضروری (مانند تعویض شیرآلات چکه کننده) و برخی غیرضروری (تعویض کاشی و سرامیک) است، اگر برای خرید خانه از بانک وام گرفته اید باید به فکر اولین بازپرداخت آن نیز باشید و پول کافی برای پرداخت اولین قسط خود و هزینه های حاملین انرژی (برق و گاز و …) را کنار گذاشته باشید.

بیشتر بخوانید: آپارتمان ‌نشینی و بایدها و نباید ها

از پیش برنامه ریزی کنید

برای انجام بهتر این کار بهتر است از پیش برنامه ریزی کنید و تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد نچینید، بلکه حداقل مبلغی بیشتر از خرید مسکن پس انداز برای هزینه های پنهان خرید خانه داشته باشید.

گاهی به جای خرید خانه نوساز یا جدید می توانید خانه ای با سن بالاتر در همان منطقه بخرید و بقیه پول خود را برای این هزینه ها ذخیره کنید. سپس با هزینه هایی که برای این خانه می کنید، در طول زمان به ارزش آن بیافزایید. میزان بودجه خود را دقیق تعیین کنید و از قبل برای تمام هزینه ها برنامه ریزی کنید.

هدی رضایی

مطالب مشابه