مبل قالی کرمان، محصولی نفیس با شکوه و خاص

 مبل قالی کرمان، محصولی نفیس با شکوه و خاص

مبل قالی کرمان ترکیب قالیچه‌های کرمان به عنوان رویه مبل، در کنار چوب‌های منبت کاری شده است

قالی ایرانی یک محصول دست‌ساز با اصل و نسب و گران قیمت است که آوازه‌اش از مرزها گذشته و در سراسر دنیا به عنوان کفپوشی زیبا و با الیاف طبیعی شناخته شده است تا جایی که از نقش یک کفپوش، در جایگاه تابلویی نفیس نشسته است. در میان قالی‌های ایرانی، قالی کرمان یکی از مشهورترین‌هاست که ظرافت و رنگارنگی نقوش، آن را متمایز و مشخص کرده است. اما کرمانی‌ها هنر و زیبایی را چند پله بالاتر برده‌اند با ترکیب قالی کرمان و هنر منبت کاری محصولی پدید آورده‌اند که آنچه خوبان همه دارند، یکجا دارد؛ محصولی به نام مبل قالی کرمان

مبل قالی کرمان چیست؟

مبل قالی کرمان یکی از صنایع دستی گران قیمت این خطه است که حضورش در خانه وقار و زیبایی و شکوهی استثنایی را به تماشا می‌گذارد. این مبلمان مجلل ترکیب قالیچه‌های کرمان به عنوان رویه مبل، در کنار چوب‌های زیبای منبت کاری شده ای است که دسته و پایه و تاج مبلمان را تشکیل می‌دهند.

قالی این نوع مبلمان نرم است و نشستن روی این نوع مبلمان دلجسب و راحت است. حجم بزرگ و سلطنتی این نوع مبلمان، آن را برای فضاهای باز و وسیع مناسب می‌سازد تا در کنار یک قالی کرمان هماهنگ با طرح مبلمان بدرخشد و زیبایی‌اش دوچندان شود.

بیشتر بخوانید: قالی کرمان، کفپوشی به مثابه تابلوی رنگارنگ

مبل قالی کرمان
مبل قالی کرمان

همراهی وسایل زینتی چوبی و منبت کاری هم در کنار این نوع مبلمان هماهنگی بیشتری در چیدمان به وجود می‌آورد. نقش و نگار به کار گرفته شده روی مبل قالی کرمان معمولا نقش گل‌های ریز و شلوغ است . به همین دلیل بهتر است سایر اجزای چیدمان ساده باشد تا فضا زیادی شلوغ و پر نقش و نگار نشود و مبلمان به خوبی جلوه‌گری کند. این مبلمان به خوبی در دل دکوراسیون کلاسیک جا می‌گیرد و فضای باشکوهی ایجاد می‌کند.
ابن نوع مبلمان در سایر کشورهای دنیا هم مورد توجه قرار گرفته و به عنوان محصولی نفیس به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

پریسا سجادی

مطالب مشابه