بررسی لامپ هوشمند تی پی لینک مدل Kasa

 بررسی لامپ هوشمند تی پی لینک مدل Kasa

لامپ هوشمند تی پی لینک KASA مجهز به وای فای

شرکت TP-Link نسل جدید لامپ‌های هوشمند سری KL را عرضه کرده است که از نظر طراحی و عملکرد دچار تغییرات تازه‌ای شده‌اند. در ادامه این مطلب نگاهی به سری جدید لامپ هوشمند تی پی لینک TP-Link Kasa می‌اندازیم.

 لامپ هوشمند تی پی لینک Kasa در سه رنگ مختلف عرضه شده است: لامپ‌های سفید رنگ قابل تنظیم، لامپ‌های رنگی قابل تنظیم و لامپهای سفید غیر قابل تنظیم با ویژگی کم کردن شدت نور. هر سه مدل از این لامپ‌های هوشمند از ظاهر یکسانی برخوردار هستند و می‌توان آن‌ها را از طریق اپلیکیشن Kasa Smart App کنترل کرد.

همچنین هر یک از این ۳ چراغ از شدت روشنایی ۸۰۰ لومن برخوردار هستند که معادل یک لامپ رشته‌ای ۶۰ وات است.

 لامپ هوشمند تی پی لینک
لامپ هوشمند تی پی لینک TP-Link KL Series

طراحی و ظاهر لامپ هوشمند تی پی لینک Kasa

محصولات قدیمی این مجموعه از ظاهر چندان زیبایی برخوردار نبودند و اگر از آن افرادی باشید که به طراحی لامپ اهمیت می‌دهید، نسل‌های قدیمی این سری نمی‌توانستند شما را راضی کنند. در طراحی جدید، این لامپ‌ها بیشتر ظاهری ذوزنقه‌ای پیدا کرده‌اند و برخلاف طراحی‌های امروزی که به سمت لامپ‌های ادیسونی و فیلامنت رفته‌اند، TP-Link Kasa راه خود را از آن‌ها جدا کرده است.

البته تا اینجا مشکلی نیست، اما مسئله‌ای که می‌توان به آن ایراد گرفت، بخش الکترونیکی و هیت سینک این سری لامپ است که بسیار بزرگ در نظر گرفته شده‌اند و طراحی عحیبی دارند که ممکن است به مذاق هر شخصی خوش نیاید.

این مطلب راهم مطالعه کنید: بررسی چراغ هوشمند فیلیپس Hue White LED

معمولا وقتی به سراغ یک لامپ هوشمند می‌رویم، پیش از هر چیزی به عملکرد آن نگاه می‌کنیم، مگر این که صحبت در خصوص لامپ‌های زیبای فیلامنت باشد. اما در خصوص طراحی لامپ هوشمند TP-Link چنین طراحی چند تکه‌ای، احتمالا زیاده‌روی بوده است.

عملکرد لامپ هوشمند تی‌ پی لینک

این لامپ از یک وای‌فای برخوردار است تا بتوانید آن را به اپلیکیشن Kasa متصل کنید. نصب و راه‌اندازی این لامپ بسیار ساده و یکپارچه انجام می‌شود.

هنگامی که لامپ به اپلیکیشن متصل شود، اختیارات مختلفی تحت کنترل شما قرار خواهد گرفت. هر ۳ مدل لامپ را می‌توانید با استفاده از یک سیستم زمان‌بندی شخصی‌سازی کنید. همچنین قادر هستید برای هر یک از رنگ‌ها و شدت روشنایی، کلید‌های پیش‌فرض تعریف کنید.

بررسی لامپ هوشمند تی پی لینک
لامپ هوشمند تی پی لینک در سه مدل مختلف به بازار عرضه می شود

هر یک از این مدل لامپ‌ها دارای یک کنتور هستند تا بتوانید میزان مصرف برق و مدت روشن بودن لامپ‌ها را مشاهده کنید. البته اپلیکیشن این لامپ‌ها بی‌نقص هم نیست. اسلایدر دیمر لامپ‌ها روی اپلیکیشن در جای بدی قرار گرفته که نمی‌توان به درستی آن را مشاهده کرد. همچنین اپلیکیشن فاقد کلید خاموش و روشن تایمر است.

هرچند می‌توانید این لامپ‌ها را با استفاده از الکسا، دستیار هوشمند گوگل و کیت‌های لوازم خانگی هوشمند HomeKit تحت کنترل خود قرار بدهید.

نظر شما در مورد لامپ‌های هوشمند TP-Link Kasa چیست؟ دیدگاه خود را با نیک بوم به اشتراک بگذارید.

میلاد ابراهیم‌ پور

مطالب مشابه