روند افزایشی قیمت مسکن در شمال شهر تهران

 روند افزایشی قیمت مسکن در شمال شهر تهران

متوسط قیمت مسکن در شمال شهر تهران ، بیش از 50 میلیون تومان است، ولی این رقم برای سازندگان مسکن هم به صرفه نیست

نایب رئیس اتحادیه املاک تهران اعلام کرده که متوسط قیمت مسکن در شمال شهر تهران ، به ویژه در منطقه یک، بیش از ۵۰ میلیون تومان است که این رقم برای سازندگان مسکن به‌ صرفه نیست. یعنی چنانچه یک سازنده بخواهد در یکی از مناطق شمالی شهر یک خانه قدیمی را کوبیده و از نو بسازد، هزینه ساخت مسکن بیش از متری ۵۰ میلیون تومان برای او تمام خواهد شد.

به گزارش نیک بوم و طبق آخرین گزارش‌های بانک مرکزی در شهریور ماه، متوسط قیمت مسکن در منطقه یک شهر تهران، بیش از ۵۰ میلیون تومان بوده و این منطقه به عنوان گران‌ترین منطقه شهر تهران اعلام شده است. کمترین قیمت مسکن متعلق به منطقه ۱۸ تهران است که قیمت آن ۱۰ میلیون و ۴۰۰ تومان است. این افزایش قیمت‌ها در حالی است که قیمت مسکن در این مناطق طی یک ساله گذشته و در مقایسه آمار شهریور امسال با شهریور پارسال، به ترتیب حدود ۱۰۲ و ۸۱ درصد افزایش داشته‌اند.

بیشتر بخوانید: سوئیت جنوب تهران هم‌قیمت آپارتمان ۱۲۰ متری آمریکا!

افزایش قیمت مسکن در شمال شهر تهران

افزایش قیمت مسکن در مناطق شمالی پایتخت در حالی رخ می‌دهد که فعالان بازار مسکن نیز متوسط قیمت مسکن در شمال شهر تهران را بیش از متری ۵۰ میلیون تومان عنوان می‌کنند. یکی از کارشناسان بازار مسکن درباره قیمت مسکن در شمال شهر تهران گفته:« متوسط قیمت مسکن در مناطق شمالی پایتخت به ویژه در منطقه یک بیش از ۵۰ میلیون تومان است؛ البته برخی ارگان‌ها برای متعادل‌سازی بازار، قیمت‌ مسکن در شمال تهران را حذف کرده‌اند تا متوسط قیمت مسکن در تهران را تعدیل کنند.»

قیمت مسکن در شمال شهر تهران
قیمت مسکن در مناطق شمالی تهران، به ویژه منطقه۱، به بیش از متری ۵۰ میلیون متر مربع رسیده

غزال زیاری

مطالب مشابه