با چند ترفند ساده، فضای شاد را به خانه بیاورید

 با چند ترفند ساده، فضای شاد را به خانه بیاورید

راهکارهایی برای ایجاد فضای شاد در خانه

با توجه به اینکه بسیاری از مردم دنیا به دلیل شیوع ویروس کرونا خانه نشین و دورکار شده اند، اکنون خانه ها ما نقش دفاتر کاری، کلاس‌های درس، سالن های بدنسازی و مراکز اجتماعی را نیز بازی خواهد کرد. بنابراین مهم است که خانه خود را به فضایی روحیه بخش تبدیل کنیم و فضای شاد را به خانه هایمان بیاوریم. در ذیل تعدادی راهکار برای این موضوع به شما پیشنهاد می‌شود.

راهکارهایی برای تبدیل خانه به یک فضای شاد

در این مقاله به ۷ نکته ساده برای روحیه بخشی به فضای محل زندگی تان اشاره خواهیم کرد:

فضاسازی کنید

اگر قرار است در خانه کار کنید، بهتر است هر بخش خانه را برای فعالیتی خاص تعیین کنید. هری هیسمان، طراح داخلی مستقر در بروکلین نیویورک می گوید: مهم است که فضای زندگی خود را محوطه سازی کنید. مناطقی برای برای کار و برقراری تماس های تلفنی و جاهای دیگر را برای تماشای تلویزیون و اوقات فراغت اختصاص دهید. اگر متراژ محل زندگی شما کوچک است می توانید با پارتیشن و پرده، قفسه کتاب یا سایر مبلمان این فضاسازی را ایجاد کنید

رنگ ها را امتحان کنید

نقاشی کردن دیوارها یکی از ارزان ترین راه ها برای تقویت روحیه درمنزل است. یک متخصص فنگ شویی و فضای داخلی رنگ های سبز و آبی را برای آرامش بیشتر و سلامتی پیشنهاد می کنید. اگر مایل نبودید می توانید از این رنگ ها در پرده، کوسن یا دیگر اکسسوری های منزل استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: راهکارهای ساده و کاربردی برای با طراوت کردن منزل

مرتب سازی فضاها

سعی کنید که تا حد امکان فضای زندگی شما مرتب باشد. این کار را با مرتب کردن فضاهای کوچک مانند حمام شروع کنید و در نهایت به فضاهای بعدی برسید. مزایای یک فضای مرتب فراتر از زیبایی شناسی است و تحقیقات نشان داده است که این کار سطح استرس را نیز کاهش می دهد.

سم زدایی دیجیتال

جنبش کاهش استفاده از ابزارهای دیجیتال یا سم زدایی دیجیتال چیز جدیدی نیست. این روزها نیز بیشتر اخبار مربوط به کووید ۱۹ است و افراد مدام گوشی خود را برای دریافت اخبار بیشتر چک می کنند. اگرچه آگاه ماندن در شرایط بحران سلامت ضروری است، اما بهتر است برای کاهش وابستگی به گوشی حد و مرزهایی را تعیین کنید. زمانی را بدون گوشی بگذرانید و پیش از خواب نیز آن را بیرون اتاق بگذارید.

عطرهای مست کننده

عطر و بو می تواند تاثیر خوبی در روحیه شما در منزل ایجاد کند. از عود و عطرهای چوبی برای کاهش سطح اضطراب و افزایش تمرکز کمک بگیرید. شمع های روغنی معطر، گلها و گیاهان تازه و … را وارد فضای منزل خود کنید.

بیشتر بخوانید: نقاطی که در نظافت منزل اکثرا فراموش می شوند

گیاه اضافه کنید

برای روحیه بخشی هر چه بیشتر به فضا، سعی کنید از گیاهان سبز استفاده کنید تا هم اکسیژن خانه شما را تامین کرده و هم موجب ایجاد نور و رنگ شوند. گیاهان آپارتمانی نیاز به نگهداری دشواری ندارند و می توانید از آنها در جای جای منزل خود استفاده کرده و اینگونه فضای شاد و بانشاط را به منزلتان بیاورید.

بگذارید نور جریان یابد

بر اساس تحقیقات که دانشگاه هاروارد انجام داده است، نور طبیعی بهترین محرک در دفتر کار است. اکنون که منزل به دفتر کار شما تبدیل شده است، برای به حداکثر رساندن بازدهی، در طول روز پنجره ها را باز بگذارید و نور طبیعی را داخل خانه کنید. از سطوح بازتابی نور مانند آینه، میزهای منعکس کننده نور یا چراغ کرومی برای بازتاب هرچه بیشتر نور می توانید استفاده کنید.

هدی رضایی

مطالب مشابه