کارهایی که بعد از اتمام فاصله گذاری اجتماعی انجام خواهیم داد

 کارهایی که بعد از اتمام فاصله گذاری اجتماعی انجام خواهیم داد

درس هایی که از فاصله گذاری اجتماعی گرفتیم و کارهای بعد از آن

شاید الان خیلی بعید به نظر برسد، اما واضح است که فاصله گذاری اجتماعی و پاندمی کووید ۱۹ تمام خواهد شد. وقتی این پاندمی تمام شود، زندگی چطور خواهد بود؟ این موضوع بستگی به ما دارد. در این مقاله به ده کاری می پردازیم که بعد از اتمام این فاصله گذاری اجتماعی می توانید انجام دهید.

زندگی بعد از اتمام فاصله گذاری اجتماعی

احتمالا حتی تصور بازگشت به زندگی سابق و قبل از شیوع ویروس کرونا، زمانی که آزادانه زندگی می کردیم و بدون رعایت پروتکل ها خرید و رفت و آمد می کردیم برایمان سخت باشد. ولی مطمئن باشید دیر یا زود این اتفاق رخ خواهد داد. شاید حتی فکر کردن به دورانی که پاندمی کووید ۱۹ به پایان برسد هم برایمان لذت بخش باشد. پس بهتر این است که با فکر کردن به آن روز به خودمان انرژی دهیم و برای روزهای بعد از کرونا برنامه ریزی کنیم. در این راستا با ما همراه باشید تا ببینیم که بعد از فروکش کردن موج کووید ۱۹ و اتمام فاصله گذاری اجتماعی چه کارهایی بکنیم:

  • سرعتتان را کم کنید

اولین چیزی که من در طول دوره فاصله گذاری اجتماعی آموخته ام این است که چقدر در زندگی بی قرار بودیم. از انجام یک کار به به سمت انجام کار دیگر می دویدیم و بندرت سرعتمان را کم می کردیم تا چیزی بخوریم یا کمی بخوابیم.

حتی با تمام رنجها و نگرانی هایی که این مدت برایمان داشته، من از اینکه سرعت زندگی برایمان کم شده بسیار شکرگزارم. زندگی ای که در خانه بنشینیم و با خانواده غذا بپزیم، وسایل بازی ها ی مختلف تخته ای (مثل شطرنج) را که مدتها بود در کمدمان بودند را بیرون بیاوریم و بازی کنیم. زمانی را در خارج از خانه به سر ببریم و حتی با دهان باز چرت بزنیم.

زمانی که دنیا دوباره شروع به کار می کند، نگاهی جدی بیاندازید به چیزهایی که شما و فرزندانتان انتخاب می کنید تا با آن وقت بگذرانید!

پایان فاصله گذاری اجتماعی و کاهش سرعت زندگی
با پایان گرفتن فاصله گذاری اجتماعی کمی سرعتتان را کم کنید تا از زندگی لذت ببرید
  • خوب غذا بخورید

هرگز ما این همه وعده غذایی در خانه نخورده ایم! همیشه روزانه در حال دویدن یک قهوه می خریدیم و یا غذایمان را در ماشین و بین دو کاری که داشتیم می خوردیم. در این دوران تقریبا بودجه ای که خورد و خوراک در بیرون از منزل می کردیم را نصف کرده ایم! در این مدت غذاهای مغذی تری خورده ایم و فرصتی بود تا بفهمیم که هزینه ای که به شکل فزاینده ای صرف غذایمان می کردیم غیر قابل کنترل نیست!

دیدن تفاوت در سلامتی و حساب بانکی، مرا مجبور کرد که تصمیم بگیرم حتی پس از پایان فاصله گذاری اجتماعی و باز شدن همه جا به همین روش سالم غذا خوردن ادامه دهم!

همچنین من عاشق تمرکز کردن بر پرورش غذاهایی که می خوریم و فعالیت در خانه هایی با حیاط و باغچه هستم ! هیچ وقت نشنیدم که مردم راجع به پیش غذاهای ترش صحبت کنند!!!! با پرورش سبزیجات توسط خودتان، یافتن تخم مرغ و گوشت از مزرعه های محلی و چرخیدن در بازارهای محلی برای خرید محصولاتشان می توانید خودکفا شوید!

  • برای موارد اورژانسی آماده باشید

یکی از مواردی که پاندمی آن را برایمان نمایان کرد این بود که ما برای موارد اضطراری و اورژانسی آماده نیستیم! من مشغول گردآوری لیستی از وسایل مورد نیاز در دسترس، و همچنین برخی منابع برای موقعیت های اورژانسی هستم تا دوباره غافلگیر نشویم! اگر شما آماده هستید نترسید. آیا باز هم به دستمال توالت بیشتری نیاز دارید؟؟!!

بیشتر بخوانید: نکاتی برای خود مراقبتی در خانه با توجه به رعایت فاصله گذاری اجتماعی 

  • مینیمالیسم(ساده گرایی) را در آغوش بکشید

در مدت زمان اضافه ای که در این مدت در خانه داشتم، شروع به تمیزکاری و پاکسازی خانه کردم. حس اینکه هر چیز را در جای خودش بگذاریم بسیار حس خوبی است! بدون حضور درهم و برهمی خانه هایمان احساس آرامش بخش تری دارند! با حذف خریدن چیزهای غیر ضروری، از هر آنچه داریم استفاده کرده ایم و در مورد هر چیزی که می خواهیم بخریم بیشتر فکر می کنیم!

از مدها و برندهای معمولی تر استقبال کنید. خرید چیزهایی با کیفیت بالا و حمایت از کسب و کارهای کوچک!  همچنین من به سراغ فروشگاه های دست دوم فروشی هم رفته ام! صرفه جویی کردن در خرید شکل جدیدی پیدا کرده! بوتیک های مد روزی وجود دارند که در آنها بازار فروش محصولات و چیزهایی را که از قبل دوست داشته اید بسیار داغ است.

  • همسایه دار باشید

در بسیاری از جاها، به خصوص در شهرهای بزرگ، زندگی اجتماعی به یک هنر گمشده تبدیل شده! همه ما در خانه های خودمان به طور جداگانه زندگی می کنیم، جداگانه با وسیله نقلیه خودمان به سر کار می رویم و به ندرت اسامی کسانی که درست در کنار ما زندگی می کنند می دانیم!

بیایید در طول این فاصله گذاری اجتماعی و بعد از این دوره سری به همسایه هایمان بزنیم. این دوره به شکل باورنکردنی برای بسیاری از مردم سخت بوده است!

ارتباط با همسایه ها بعد از دوران فاصله گذاری اجتماعی
بعد از دوران فاصله گذاری اجتماعی سعی کنیم بیشتر همسایه هایمان را بشناسیم
  • توجه کنید

این پاندمی نقاط قوت و ضعف سیستم های اجتماعی ما رو مشخص کرد! وقتی تلاش و پیگیری کنید و متوجه مشکلات اقتصادی و سیاست هایی که دائما در حال تغییر هست بشوید، غافلگیر خواهید شد. اما من کار بهتری را به شما پیشنهاد می کنم. من فکر می کنم که ما به طور دسته جمعی نیاز داریم که “بیشتر توجه کنیم”!

  • با فکر سفر کنید

ما هر سال به تله برنامه ریزی برای سفرهای گران قیمت خارج از کشور می افتادیم، و چون همه این کار را می کردند ما هم انجامش می دادیم!! به محض اینکه دوباره شروع به سفر کنیم در مورد زمان و هزینه سفرها متفکرانه تر عمل خواهیم کرد.

اگرچه، هنگامی که فاصله گذاری اجتماعی پایان یابد سفر کردن بسیار اهمیت خواهد داشت! کشورهای زیادی که اقتصادشان بر مبنای درآمد حاصل از توریسم است در حال حاضر بسیار آسیب دیده اند. زمانی که سفر رفتن امن شود، این کار برای حمایت از اقتصاد آنها اهمیت زیادی پیدا می کند.

سفر رفتن بعد از فاصله گذاری اجتماعی
با پایان گرفتن فاصله گذاری اجتماعی سفرهایمان را آگاهانه تر انتخاب کنیم
  • بر یک شیوه زندگی طبیعی تمرکز کنید

برای مدتی تلاش کرده ایم که سموم را زندگی مان حذف کنیم، اما در این روزها این کار مهم تر هم بنظر می رسد. سموم موجوددر مواد تمیز کننده، لوازم آرایش و دیگر وسایل خانه به آرامی در حال مسموم کردن ما هستند! مستند STINK(بد بو) در شکبه نتفلیکس را اگر ندیده اید حتما تماشا کنید. این برنامه چشمهایتان را باز می کند! با آگاهی پیدا کردن از آنچه به خانه تان می آورید سالم باقی بمانید!

  • زمانی که با خانواده می گذرانید را در اولویت قرار دهید

نمی خواهم دروغ بگویم. اما با تعطیلی مدارس نگه داشتن بچه ها در خانه به طور شبانه روز در دوران فاصله گذاری اجتماعی مثل یک جنگ بود. اما به خودم یادآوری می کنم که دیگر هرگز این قدر وقت نخواهم داشت تا با بچه ها سپری کنم. بعد از گذشتن این سال، من به گذشته نگاه می کنم و فقط آرزوی یک روز دیگر مثل این روزها را خواهم داشت! با گذشت زمان نسبت به سپری کردن زمان با خانواده و در لحظه زندگی کردن آگاهانه تر عمل خواهم کرد.

  • برای سپاسگزار بودن تمرین کنیم

در دوران فاصله گذاری اجتماعی، چیزهای زیادی داریم تا برایشان شکرگذار باشیم. این بدان معنی نیست که رنج و سختی که برای افراد زیادی من جمله خود ما اتفاق افتاده را نادیده بگیریم، اما مهم است که نسبت به خوبی ها شکر گذار باشیم و هر درسی که می توانیم از این دوران بگیریم! شما نمی توانید آنچه زندگی در مسیرتان می گذارد را کنترل کنید، اما می توانید واکنش خود را کنترل کنید!

پریسا عباسی

مطالب مشابه