هر آنچه باید در مورد رنگ کابینت آشپزخانه بدانید

 هر آنچه باید در مورد رنگ کابینت آشپزخانه بدانید

نکات مهمی که باید در مورد انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه دانست

رنگ کردن کابینت آشپزخانه کار بزرگی است (حتی اگر شما یک آشپزخانه کوچک داشته باشید!)، بنابراین قابل درک است که در مورد روند انجام کار سوالات زیادی داشته باشید. از انتخاب رنگ مناسب تا مقدماتی که قبل از شروع کار باید انجام دهید و در نهایت کارهایی که در پروسه رنگ آمیزی باید در نظر داشته باشید…اما مطمئن باشید که نتیجه کار آنقدر جذاب و خوب خواهد شد که اصلا از انجام این کار پشیمان نخواهید شد. ما در این مقاله قصد داریم به بزرگترین و مهمترین سوالاتتان در مورد پروسه رنگ کابینت آشپزخانه جواب بدهیم:

نکات مهم درباره رنگ کابینت آشپزخانه

همیشه نکات و جزئیاتی در مورد انتخاب رنگ، نحوه اجرا و انجام زیر کاری ها و مقدمات در پروژه رنگ کردن کابینت آشپزخانه وجود دارد که با هم به مرور آنها می پردازیم و سعی می کنیم که تک تک ابهامات در این باره را برطرف کنیم:

  • آیا صاحبخانه به من اجازه می دهد تا کابینت هایم را رنگ کنم؟

شاید! بستگی دارد که کابینت هایتان چقدر قدیمی باشند. ما با چندین صاحبانه صحبت کرده ایم و بیشتر آنها با این قضیه مشکلی نداشته اند، زیرا کابینت ها به شکل محسوسی قدیمی بودند. بنابراین آنها از اینکه آشپزخانه شان نو نوار شود خوشحال بودند. اما اگر مستاجر هستید، حتما قبل از انجام این کار، با صاحبخانه تان صحبت کنید.

  • آیا این کار را خودم انجام بدهم یا کسی را برای انجامش بیاورم؟

واقعا به این بستگی دارد که شما چقدر در انجام کارها، جزئی نگر هستید و چقدر زمان می توانید برای انجام این پروژه صرف کنید. اگر بخواهیم حقیقت را بگوییم: انجام این کار زمان بر است و به آماده سازی مقدماتی برای کار نیاز دارد. بنابراین اگر خود را آماده چنین چالشی می بینید، خودتان آن را با هر وسیله ای که شده انجام دهید. ولی اگر حال و حوصله این کار را ندارید و یا هیچ سررشته ای در رنگ آمیزی ندارید، با کمی بیشتر خرج کردن، کسی را برای انجام این کار به خدمت بگیرید.

  • بهتر است کابینت ها را با اسپری رنگ کنیم یا قلم مو؟

عده ای طرفدار رنگ کردن کابینت ها توسط اسپری و عده ای توسط قلم مو هستند. برخی همیشه رنگ کردن توسط قلم مو یا غلتک را ترجیح می دهند. از نظر آنها اسپری رنگ، قطعه ای اضافی است که باید یا بخریم، یا اجاره کنیم و یا قرض کنیم. همچنین به هنگام کار با اسپری باید بلد باشیم که چطور اسپری کنیم تا رنگ شره نکند و کثیف کاری نشود. طرفداران رنگ با قلم مو اعتقاد دارند که رنگ کردن با اسپری نتیجه ای شبیه یک آستر رنگ خواهد داشت.

انتخاب نوع رنگ کابینت آشپزخانه
ایجاد نشاط و روحی تازه در خانه با رنگ کردن کابینت های آشپزخانه
  • آیا واقعا مجبور هستم درها را از لولا در بیاورم؟

بله، بله، مجبور به انجام این کار هستید. اگر درها و صفحه رویی کشوها در جای خود باشند نمی توانید تمام قسمت های چوب را رنگ کنید. همچنین احتمال دارد که روی لولاها را هم رنگ بزنید که این کار در دراز مدت ایجاد مشکل خواهد کرد.

بنابراین نه تنها مجبور هستید که درها و کشوها را از جای در بیاورید، بلکه باید حواستان باشد که هر کدام از درها و کشوها برای کدام قسمت کابینت هستند.

بیشتر بخوانید: نکاتی که قبل از رنگ کردن کابینت باید بدانیم

  • آیا باید قبل از بتونه کاری سنباده بزنم؟

خیر! گفتن این حرف تمام چیزهایی را که فکر می کنید در مورد رنگ کابینت آشپزخانه می دانید زیر سوال می برد. بنابراین به توصیه ما گوش کنید: ” اشکال سنباده کردن چوب این است که احتمال نفوذ رطوبت به داخل چوب یا تراوش مواد داخلی بعضی از چوبها به بیرون را افزایش می دهد.” مسلما رطوبت و چوب ترکیب بدی را ایجاد می کنند و همانطور که می دانیم در آشپزخانه رطوبت بیشتری (بخار آب، ذرات مایع های مختلف، پاشیدن آب به کابینت ها) نسبت به فضاهای دیگر خانه مانند اتاق خواب وجود دارد، اتاق خوابی که شاید بخواهید مثلا یک کمد لباس چوبی را در آن رنگ کنید.

در عوض می توانید یک آستر اولیه از جنس رزین را استفاده کنید که به عنوان یک لایه غیرقابل نفوذ عمل می کند و سپس سنباده بکشید تا سطحی یکدست برای رنگ کردن داشته باشید.

  • بهترین نوع رنگ چیست؟

اگر در یک بازار رنگ فروشی قدم بزنید، حتی در کوچکترین مغازه ها نیز آنقدر تنوع انواع رنگ زیاد است که مطمئنا گیج خواهید شد. اما برای اینکار نوع رنگی را که ما به شما پیشنهاد می کنیم رنگ گچی است.

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع رنگ کابینت برای آشپزخانه

  • کابینت های رنگ شده تا چه مدت خوب به نظر می رسند؟

اگر تمام مراحل آماده سازی و زیر سازی رنگ کابینت آشپزخانه را خودتان یا شخص دیگری که استخدام کرده اید به خوبی انجام دهید، قطعا آنها برای مدت بسیار طولانی به همین شکل باقی خواهند ماند. البته باید به نگهداری و مراقبت از کابینت ها نیز توجه کرد.

پریسا عباسی

مطالب مشابه