انتخاب بهترین گزینه برای رنگ آشپزخانه

 انتخاب بهترین گزینه برای رنگ آشپزخانه

برای انتخاب رنگ آشپزخانه می توانید به سراغ ترکیبی از دو رنگ بروید.

طراحان داخلی معتقدند که انتخاب رنگهای گرم و خنثی و همچنین رنگهای درخشان و شاد برای رنگ آشپزخانه باعث می شوند تا هم آشپزی لذت بخش تر شود و هم صرف غذا را برای اعضای خانه دلنشین تر می کند.

انتخاب یک رنگ مناسب به عنوان رنگ قالب فضای آشپزخانه علاوه بر اینکه هماهنگی خاصی با کابینتها ایجاد می کند، می تواند در بازتاب نور و ایجاد شادی و نشاط در اعضای خانواده نقش پررنگی را ایفا کند.پس اگر قصد دارید تا رنگ مشخصی را به عنوان رنگ دکوراسیون آشپزخانه تان انتخاب کنید، با این گزارش با ما همراه باشید:

قوانین انتخاب رنگ آشپزخانه

طبق قوانین موجود برای طراحی آشپزخانه، رنگهای تیره، رنگهای سرد خنثی و سایر رنگهای سرد مثل طیفهای آبی، سبز، بنفش و سایر رنگهایی از این قبیل تاثیر مثبتی در اشتها ندارند و از همین رو به ندرت در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

رنگ مشکی هم رنگ مناسبی برای فضای آشپزخانه نیست؛ البته ترکیب این رنگ با رنگهای متضاد مثل رنگ استیل یا سفید، قابل استفاده است.

گزینه های پیشنهادی

حالا ما قصد داریم تا چند گزینه مختلف را پیش روی شما قرار دهیم و یکی یکی به بررسی مختصر آنها بپردازیم:

رنگهای گرم خنثی

با استفاده از نورپردازی و رنگبندی صحیح می توان هررنگی را تبدیل به یک رنگ خنثی کرد؛ حالا باید دید که شما کدام رنگ خنثی را می پسندید. اگر نگران این هستید که انتخاب اشتباهی داشته باشید، بهتر این است که به سراغ رنگهای خنثی کمرنگ تر بروید.

خیلی از افراد رنگهای خنثی را کسل کننده می دانند ولی لزوما اینگونه نیست. شما می توانید رنگهای خنثی را با اضافه کردن کمی تم قرمز، زرد یا نارنجی، تبدیل به فضایی پرهیجان کنید و با استفاده از رنگهایی مثل سبز، آبی یا بنفش به فضای آشپزخانه، محیطی آرامش بخش را طراحی کنید.

رنگ بنفش به عنوان رنگ آشپزخانه
رنگ بنفش در فضای آشپزخانه محیط آرامش بخشی را برایتان ایجاد می کند

بیشتر بخوانید: چطور می توان از فضای آشپزخانه کوچک خانه،حداکثر بهره را برد

ترکیب رنگی قرمز

اگرچه رنگ قرمز برای فضای آشپزخانه برای همه جذاب نیست ولی اگر می خواهید شور و هیجان را به این فضا بیاورید، می توانید از این رنگ استفاده کنید. در یک آشپزخانه که در آن از رنگهای تیره استفاده شده، رنگ قرمز می تواند نشاط بخش باشد. اگر وسایل شما تیره رنگ، خاکستری یا استیل است هم استفاده از ترکیب رنگ قرمز می تواند فضای جذابی ایجاد کند.

انتخاب قرمز برای رنگ آشپزخانه
استفاده از رنگ قرمز با رنگهای تیره جلوه خاصی ایجاد می کند.

قهوه ای رویال

رنگ قهوه ای، رنگی طبیعی است و افراد را به یاد طبیعت می اندازد. قهوه ای رنگی خنثی است که انتخاب آن برای رنگ دکوراسیون آشپزخانه، انتخاب مطمئنی است.

اگر کابینتهای شما به رنگ قهوه ای تیره است، می توانید فضایی به رنگ قهوه ای-قرمز مدنظر داشته باشید.

رنگ قهوه ای به عنوان رنگ آشپزخانه
تناژهای مختلف رنگ قهوه ای در فضای آشپزخانه

بیشتر بخوانید: چطور بدون بازسازی آشپزخانه، آن را نونوار کنید

سفید برای فضای آشپزخانه

انتخاب رنگ سفید به عنوان رنگ قالب ، فضای شیکی را برای شما ایجاد می کند. کابینتهای سفید، دیوارهای سفید، سقف سفید و حتی کانترهای سفید…

اگر کابینتها و وسایل آشپزخانه تان سفید رنگ است، انتخاب این رنگ به عنوان رنگ قالب ، گزینه ایده آلی خواهد بود. در عین حال استفاده از یک لوستر استیل فضا را زیباتر خواهد کرد.

استفاده از سفید به عنوان رنگ آشپزخانه
رنگ سفید فضای آرامش بخشی ایجاد می کند.

تناژ رنگ زرد برای آشپزخانه

بسیاری از طراحان براین باورند که رنگ زرد ملایم می تواند رنگ ایده آلی برای فضای آشپزخانه باشد. رنگهایی مثل زرد و سفید باعث می شوند تا فضا وسیع تر به نظر برسد. البته رنگ زرد تیره هم می تواند رنگ جذابی برای شما باشد و ترکیب آن با رنگ مشکی، جلوه ویژه ای به آشپزخانه تان می دهد.

انتخاب رنگ زرد به عنوان رنگ آشپزخانه
رنگ زرد با استیل ترکیب ایده آلی را ایجاد می کند

رنگ آبی در آشپزخانه

اگرچه رنگ آبی رنگ ایده آلی برای فضای آشپزخانه نیست و اشتها را کور می کند، اما می توان با چند ترفند از این رنگ بهره ویژه ای برد. می توان این رنگ را با رنگهایی مثل سفید، بنفش، طوسی و یا مشکی ترکیب کرد.

ترکیب رنگی آبی و سفید برای رنگ آشپزخانه
با ترکیب رنگهای آبی و سفید فضای جذابی در آشپزخانه ایجاد کنید

غزال زیاری

مطالب مشابه