خانه های نمادین دنیا؛ خانه های شبیه غار ،تجربه زندگی در غاری مدرن

 خانه های نمادین دنیا؛ خانه های شبیه غار ،تجربه زندگی در غاری مدرن

خانه های شبیه غار دوستدار محیط زیست

شرکت Green Magic Homes که در زمینه معماری بیوفیلیک یا زیست دوستی فعالیت می‌کند، با توجه به دغدغه‌های زیست محیطی و خساراتی که زندگی مدرن به محیط زیست وارد می‌کند خانه های شبیه غار و پیش ساخته ای ساخته که ساختار آنها براساس جایگاه و ارتباط انسان با طبیعت و یا جایگاه طبیعت در اجتماع انسانی طراحی شده است.

طراحی منحصر به فرد کمپانی Green Magic  

طراحی این خانه‌ها به نحوی است که در عین حال که از جدیدترین و به روز ترین فناوری‌ها در ساخت آن استفاده شده و مجهز هستند، در عین حال ساختاری طبیعت گرا دارد و جوری طراحی شده اند که ساکنین آن با محیط طبیعی در ارتباط نزدیک هستند و جدا از طبیعت نیستند. در حقیقت در شیوه طراحی این خانه‌ها با در نظر گرفتن موارد زیست محیطی مثل استفاده از مواد قابل بازیافت و استفاده از انرژی‌های طبیعی ، یک جور قدردانی از طبیعت گنجانده شده است.

خانه های شبیه غار
خانه های ساخته شده توسط کمپانی Green Magic با ساختاری طبیعت گرا

جزئیات خانه های شبیه غار

معماری به اصطلاح زیست دوست این خانه منجر به استفاده از خاک و گیاه و به طور کل ایجاد فضای سبز طبیعی روی سقف این خانه‌ها شده است. فرایندی که باعث می‌شود صاحب خانه حضور سبز گیاهان را در نزدیکی خود حس کند و اکسیژن و رطوبت طبیعی به نشاط، انرژی، خواب راحت و آرامش درونی ناشی از ارتباط نزدیک با طبیعت تبدیل شود. ظاهر و نمای این خانه‌ها سبز است و سعی شده با استفاده از اشکال قوسی شکل نمای بدون زاویه‌ای ایجاد شود.

این خانه‌های پیش ساخته که به شکل نمادین غار ساخته شده‌اند زندگی بدوی و باستانی انسان نخستین را در دنیای مدرن و با امکانات و فناوری‌های روز بازآفرینی می‌کنند. در واقع طراحان این خانه های شبیه غار تلاش کرده‌اند که خط قرمزی که زندگی مدرن بین فضای داخلی خانه و فضای بیرون ایجاد کرده را شکسته و یک جور ارتباط آشتی‌جویانه به وجود آورند.

خانه های شبیه غار
ظاهر خانه ها باالهام از محیط زیست و با قوس ساخته شده است.

بیشتر بخوانید: خانه های نمادین دنیا؛ خانه زباله ،اولین خانه بازیافتی تاریخ انگلیس

استفاده از مواد قابل بازیافت

این خانه ها از مواد اولیه دوستدار محیط زیست، مواد تجدید پذیر و قابل بازیافت و با رعایت نیازهای روز و فراهم کردن آسایش، زیبایی و راحتی ساخته شده‌اند.

ساخت سریع با قطعات پیش ساخته

قطعات پیش ساخته این خانه‌ها به سرعت یعنی فقط در مدت سه روز و با همکاری سه نفر و به سادگی روی هم سوار شده و خانه آماده استفاده و سکونت می‌شوند. ساختار قطعات از پیش ساخته این خانه به گونه‌ای طراحی شده که برای صاحبخانه امکان تغییر در مدل طراحی به سلیقه ودرخواست خودش را می‌دهد. ضمن اینکه امکان توسعه و افزایش فضا به سازه هم وجود دارد.

بیشتر بخوانید: خانه های نمادین دنیا؛ هلیوتروپ ، خانه‌ای سبز با روحیه گل آفتاب‌گردان

جلوگیری از هدررفت انرژی

دیوارهای این خانه‌ از پنل‌های عایقی ساخته شده که از هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌کند و دمای داخل را متعادل نگه می‌دارد. سقف بلند، پنجره‌های قدی و فضای باز داخل از ویزگی‌های این خانه است. فضا و معماری جوری است که محیط داخل از بیشترین نور و هوای طبیعی برخوردار شود.
یک نمونه از این خانه پیش ساخته سبز که در ساردینیا ایتالیا ساخته شده حدود چهل و هشت متر وسعت دارد و دارای دو اتاق خواب و یک حمام است.

خانه هایی شبیه غار
نمایی از داخل یکی از خانه های کمپانی Green Magic

 

پریسا سجادی

مطالب مشابه