پنج اپلیکیشن که نظافت منزل را ساده می کنند

 پنج اپلیکیشن که نظافت منزل را ساده می کنند

برخی از انواع اپلیکیشن نظافت منزل این امکان را برای شما فراهم می کنند تا کارهایتان را پیگیری کنید

در دنیای مدرن امروز، اساسا برای هر چیز و هر کاری، یک اپلیکیشن وجود دارد.  احتمالا فکر می کنید که تعداد انگشت شماری اپلیکیشن هستند که بدون آنها نمی توانید زندگی کنید (یا حداقل نمی خواهید تصور کنید). حتی ممکن است که اپلیکیشن های مختلف برای کار، خانه، سرگرمی، غذا و خرید را – بنا به دلایلی- پوشه بندی کرده باشید. اما لازم است بدانید که تعداد زیادی اپلیکیشن نظافت منزل وجود دارند که برای راحت تر کردن این کار طراحی شده اند. این روزها که مردم زمان بیشتری را نسبت به قبل در خانه سپری می کنند، نادیده گرفتن کارهای پرزحمت خانه دشوار است.

آشنایی با چند اپلیکیشن نظافت منزل

شاید باورتان نشود ولی این روزها چندین اپلیکیشن نظافت منزل در بازار وجود دارند که با نصب آنها می توانید کار نظافت منزل که از نظر ما خیلی سخت و خسته کننده هستند را ساده تر یا دست کم قابل تحمل تر کرد. ما در این مقاله قصد داریم تا ۵ اپلیکیشن برتر در این زمینه را به شما معرفی کنیم:

نظافت هوای تنفسی خانه

به گفته آلیسون ایوانز، بنیانگذار برند”Branch Basic” که محصولات غیر سمی برای نظافت تولید می کند:”بسیار مهم است که اولویت بندی ما فقط نظافت فضاهای اتاق نشیمن یا آشپزخانه نباشد، بلکه هوای داخل خانه را نیز تمیز نگه داریم.”

“ایوانز” بر استفاده از محصولاتی که مواد تشکیل دهنده آن غیر سمی هستند تاکید می کند. برای بسیاری از شما، صرف زمان بیشتر در خانه ممکن است به معنی این باشند که بالاخره آن وسایل آشپزخانه را که تمیز کردنشان را مدتها به تعویض انداخته بودید، به خوبی تمیز کنید.

یا شاید می خواهید در مورد تقسیم کارهای خانه بین خودتان و شریک زندگی تان دوباره فکر کنید. فرقی نمی کند که دوست دارید بر روی چه چیزی تمرکز کنید، وقتی موقع تمیزکاری فرا می رسد، چندین اپلیکیشن نظافت منزل وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند.

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع سازمان بهداشت جهانی برای نظافت منزل در دوران کرونا

اپلیکیشن نظافت “خانه ما”  OurHome:

مناسب برای کسانی که می خواهند کارها را به افراد دیگر خانواده نیز محول کنند.

آیا با کسانی زندگی می کنید که برای ترغیب آنها به مشارکت در کار خانه نیاز به کمک دارید؟ اپلیکیشن “خانه ما” را امتحان کنید. این اپلیکیشن به راحتی کارهای خانه را بین اعضای خانواده تقسیم می کند و کارها را پیگیری می کند تا افراد آن را انجام داده باشند. همچنین جایزه دادن به افراد بخاطر انجام کارشان را ساده می کند. یکی از بازدید کنندگان در مورد این اپلیکیشن نظافت نوشته: ” من این اپلیکیشن را دانلود کردم تا بتوانم کارها و رفتار اعضای خانواده را پیگیری و دنبال کنم. با داشتن یک خانواده هفت نفری، گاهی انجام این کار گیج کننده خواهد بود. این اپلیکیشن به من اجازه می دهد تا انجام کارها را با نکات مثبت و ارزشمند وفق دهم و همچنین خودم را برای کنار کشیدن از نکته های منفی آماده کنم.”

اپلیکیشن نظافت منزل خانه ما
با این اپلیکیشن می توانید به دیگر اعضاء خانواده نیز وظایفی محول کنید

اپلیکیشن “کثیف فکر کنید” ThinkDirty:

بهترین اپلیکیشن برای کسانی که می خواهند از مواد سمی دوری کنند.

بسیار واضح است که مردم اپلیکیشن “کثیف فکر کنید” را با داشتن بیش از ۲۲۰۰۰ بازدید کننده و ۴.۸ ستاره از ۵ ستاره در میانگین رده بندی بسیار دوست دارند.  ایوانز  نیز می گوید که عاشق این اپلیکیشن نظافت منزل است و از استفاده از محصولاتی که رده بندی آن ها در این اپلیکیشن بالاتر از صفر است در خانه اش خودداری می کند. او می گوید: ” وقتی از این اپلیکیشن استفاده می کنید برای اینکه به شکل چشمگیری به بهبود هوای داخل خانه خود کمک کنید، با نفر سومی که حقایق را به شکل دقیقی برای وجود سم بررسی می کند مشورت می کنید.”

اگر این کاری است که دوست دارید هنگامی که خانه را نظافت می کنید انجام دهید از این اپلیکیشن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: نقاطی که در نظافت منزل اکثرا فراموش می شوند

اپلیکیشن نظافت منزل و هوای خانه
این اپلیکیشن به شما کمک می کند تا هوای خانه را تمیز نگه دارید

اپلیکیشن “شستشوی لباس” Laundry Day:

بهترین اپلیکیشن برای کسانی که شستشوی لباسها برایشان عذاب آور است.

آیا هرگز این اتفاق برایتان افتاده که ندانید یک لباس را چطور بشویید؟ با آب سرد یا گرم؟ همه لباس های سفید را با هم بریزید؟ همه رنگی ها را با هم؟ آیا لباسی به خشکشویی احتیاج دارد یا نه؟ این کار می تواند گیج کننده باشد.

دلیل اصلی وجود این اپلیکیشن، پاسخگویی به اینگونه مسائل است تا بتوانیم برچسب های روی لباسها که اغلب نادیده شان می گیریم یا برداشت غلطی از آنها می کنیم را بخوانیم. این اپلیکیشن کمتر از ۵۰ بازدید کننده دارد اما هنوز در میان اپلیکیشن ها از ۵ ستاره ۴.۴ ستاره را داراست، که این نشانه خوبی است.

بیشتر بخوانید: برنامه ریزی مطلوب برای نظافت ماهانه منزل

اپلیکیشن نظافت منزل و شستشوی لباس ها
این اپلیکیشن راهنمایی است برای شستن هر نوع لباس

اپلیکیشن “تودی” Tody

بهترین اپلیکیشن برای کسانی که دوست دارند لیستی از کارهایی که باید انجام دهند، تهیه کنند. این اپلیکیشن سیزدهمین جایگاه خلاقیت در بین تمام اپلیکیشن های “اپ استور” را دارد و می دانید که این جایگاه بسیار خوبی است. به توصیه اپ استور، ” اپلیکیشن “تودی” لیستی هوشمندانه برای مدیریت کارهای خانه و نظافتهای روزمره است. این اپلیکیشن نظافت خانه به شما انگیزه می دهد و کارهای شما را بهینه سازی می کند.”

اگر از نظافت بیزار هستید و دوست دارید که لیستی از کارهایی که باید انجام دهید داشته باشید، این اپلیکیشن نظافت بسیار مناسب شما خواهد بود.

بیشتر بخوانید: اشتباهات گردگیری منزل که به وسایل آسیب می زند

اپلیکیشن نظافت منزل تودی
با داشتن این اپلیکیشن لیستی هوشمندانه برای مدیریت کارهای خانه دارید

اپلیکیشن “هومی” Homey

این اپلیکیشن مفهومی بسیار مشابه با اپلیکیشن “خانه ما” دارد، اما اگر به طور ویژه سعی می کنید که به بچه های کوچکتر برای مشارکت در کارهای خانه انگیزه بدهید، این اپلیکیشن شاید گزینه بهتری باشد ( اگرچه اپلیکیشن “خانه ما” نسبتا میانگین بازدید کننده بیشتری دارد). یکی از بینندگانی که به این اپلیکیشن از ۵ ستاره، ۵ داده نوشته بود: “این اپلیکیشن اولین برنامه ای بوده که باعث شده تا بچه های من همواره کارهای خانه را خودشان و بدون اینکه به آنها غر بزنم انجام بدهند.”

اپلیکیشن نظافت منزل هومی
این اپلیکیشن انگیزه ای برای انجام کارهای خانه ایجاد می کند

پریسا عباسی

مطالب مشابه