حس خوب چوب در خانه؛ از پارکت تا انواع کفپوش طرح چوب

 حس خوب چوب در خانه؛ از پارکت تا انواع کفپوش طرح چوب

آشنایی با انواع کفپوش طرح چوب و کفپوشهای چوبی

بوی خوب چوب واکس زده و زمینه‌ای از طرح و رنگ و جنس چوب طبیعی، همیشه یک ترکیب جذاب و دوست داشتنی بوده که به حال و هوای خانه صمیمیت، گرما و درعین حال حس مجلل بودن می‌دهد. نمای چوبی پارکت حس خوبی از وجود یک ماده طبیعی را به خانه می‌آورد و ظرافت خاصی که در چیدمان تکه‌های چوب طبیعی وجود دارد زیبایی هنرمندانه‌ای به فضا می‌بخشد. اما شما گزینه دیگری هم پیش رو دارید؛ انواع کفپوش طرح چوب از جمله سرامیک طرح پارکت و چوب که می تواند همان جلوه را به خانه شما بدهد.

انواع کفپوش طرح چوب با حس چوب در خانه

دشواری‌ها و حساسیت لازم در نگهداری پارکت باعث شده که در چند سال اخیر سازندگان و طراحان دکوراسیون دست به کار شوند و با توجه به محبوبیت و جذابیت جنس و نمای چوب، کفپوش‌هایی از جنس یا نمای چوب طراحی و تولید کنند که سختی‌های نگهداری از پارکت را نداشته باشد و درعین حال زیبایی طبیعی چوب را هم تامین کند.

این نوع کفپوش‌ها از نوع چوب طبیعی تا کفپوش طرح چوب مصنوعی تولید شده که لمینت چوبی و سرامیک طرح پارکت از جمله این محصولات است که سلیقه و نیاز علاقمندان به چوب را پاسخ می‌دهند. با بررسی انواع کفپوش های چوبی یا طرح چوب با نیک بوم همراه باشید

پارکت، لمینت چوبی یا سرامیک طرح پارکت

در این بخش ما قصد داریم تا اطلاعات مختصری در مورد انواع کفپوشهایی با طرح چوب و یا کفپوش های چوبی به شما ارائه دهیم:

کفپوش پارکت

وقتی که کفپوش پارکت را انتخاب می‌کنید در مقابل وقار و شکوهی که این کفپوش هنرمندانه و طبیعی دارد، باید مراقب باشید که رطوبت و مایعات به پارکت نرسد؛ چرا که باعث خرابی و تاب برداشتنش می‌شود. از فرود اجسام با لبه تیز و سنگین روی پارکت جلوگیری کنید؛ چون باعث خش برداشتن و زخمی شدن آن می‌شود. همچنین هر چند سال یکبار برای بازگرداندن جلا و براقی پارکت این کفپوش را ساب داده و واکس بزنید تا دوباره جلوه اولیه‌اش را بازیابد.

کفپوش پارکت در منزل
کفپوش پارکت در منزل به نگهداری های خاصی نیاز دارد.

لمینت چوبی

لمینت چوبی اولین محصول کفپوش چوبی است که در رقابت با پارکت وارد بازار شده است. لمینت چوبی ظاهری شبیه الوارهای چوب دارد اما در واقعی محصولی ترکیبی از الیاف‌ چوب و چسب است که با یک لایه پوشش طرح چوب پوشانده شده است.

کفپوش لمینت چوبی در منزل
نصب کفپوش لمینت چوبی یکی از انواع کفپوش طرح چوب در منزل کار ساده ای است

بیشتر بخوانید: آشنایی با کفپوش لمینت ؛ رقیب ضد رطوبت پارکت

کفپوش لینولئوم

کفپوش لینولئوم، نوعی از کفپوش طرح چوب است که ماده اولیه آن از ترکیب مواد طبیعی مثل روغن کتان، چوب پنبه، خاک اره، صمغ درخت کاج، سنگ آهک، رنگدانه و لایه محافظ کف تولید می‌شود.

کفپوش لینولئوم در منزل
کفپوش لینولئوم در منزل با ظاهری شبیه به چوب

کفپوش اپوکسی یا کفپوش بامبو

کفپوش اپوکسی یا بامبو، یک نوع کفپوش طرح چوب است که از چوب گیاه بامبو ساخته می‌شود. این گیاه ظاهری شبیه به چوب دارد و مقاومت و دوام خوبی داشته که باعث شده از ان در ساخت کفپوش جوبی استفاده شود.

کفپوش بامبو در منزل
کفپوش بامبو یکی از انواع کفپوشهایی است که رنگ وبوی چوب را به خانه می آورد.

کفپوش ترموود

کفپوش چوبی ترمووود نوعی محصول فراوری شده از جنس چوب است که از طریق گرما چوب مقاومت و دوام بالایی پیدا می‌کند.

کفپوش ترموود در فضای خانه
کفپوش ترموود در حقیقت نوعی محصول فرآوری شده از چوب است.

کفپوش پی وی سی

کفپوش از جنس پی‌وی سی یا پلاستیک، کفپوش دیگری است که جنسش از چوب نیست در واقع از پلاستیک یا وینیل است اما نمایی از چوب دارد که به صورت رولی یا تکه تکه نصب می‌شود.

کفپوش پی وی سی با طرح چوب
کفپوش پی وی سی از جنس پلاستیک و یا وینیل است که ظاهری شبیه چوب دارد

بیشتر بخوانید: استفاده از کفپوش طبیعی ؛ راهکارهای آشتی‌جویانه با محیط زیست

سرامیک طرح چوب

آخرین انتخاب برای طرفداران نمای چوبی در کفپوش خانه، سرامیک طرح چوب است. این محصول مشخصات وجنس سرامیک را دارد اما در طراحی ظاهر شبیه نمای چوب است.

سرامیک طرح چوب یکی از انواع کفپوش طرح چوب
سرامیک طرح چوب یکی از انواع کفپوش هایی است که با طرح چوب تولید می شوند.

پریسا سجادی

مطالب مشابه