فاکتورهای مهم در انتخاب پرده اتاق خواب

 فاکتورهای مهم در انتخاب پرده اتاق خواب

برای انتخاب پرده اتاق خواب باید فاکتورهای متعددی را درنظر بگیرید.

اتاق خواب شخصی ترین فضای خانه شماست و در انتخاب چیدمان آن پیش از هر عاملی باید خودتان، نیازهایتان و هر آنچه احساس آرامش برای شما ایجاد می‌کند را در نظر بگیرید. یکی از این موارد انتخاب پرده اتاق خواب است که تاثیر زیادی در دکوراسیون اتاق و همچنین راحتی و آرامش شما در هنگام خواب و بیداری دارد.

نکات مهم در انتخاب پرده اتاق خواب

در وهله اول این نکته را در نظر بگیرید که موقع بیدار شدن از خواب مایلید با نور صبحگاهی آفتاب مواجه شوید و بدنتان با ساعت طبیعی سازگار باشد و یا خیر؛ ترجیح می‌دهید برای مواجهه با نور خورشید خودتان تصمیم بگیرید.

تعیین جنس و ضخامت پرده:

جواب به سوال بالا، جنس و ضخامت پرده اتاق خواب شما را تعیین می‌کند. پرده از جنس تور و حریر که نور را از خود عبور می‌دهند، رویای داشتن اتاق خواب کم نور را نقش برآب می کند.
البته یک راه حل میانه هم وجود دارد. می توان با آویختن پرده دولایه (یک لایه پرده نازک و عبور دهنده نور، به همراه یک لایه پرده ضخیم)، در انتخاب و تنظیم نور اتاق اختیار عمل داشته باشید. و هر زمان مایل بودید، با کشیدن پرده ضخیم فضا را تاریک و مهیا برای خوابیدن کنید و درطول روز با کنار زدن پرده ضخیم، نور را به اتاق دعوت کنید. بهتر است پرده نازک با رنگی روشن و لایه ضخیم تر با رنگی تیره تر، در طیف رنگی پرده روشن انتخاب شود؛ البته انتخاب دو رنگ متصاد هم می‌تواند ترکیب جذابی برای این نوع پرده باشد.  

بیشتر بخوانید: اشتباهات معمول در تهیه و نصب پرده منزل

انتخاب رنگ مناسب:

انتخاب رنگ پرده نکته مهم و تاثیر گذاری است که به رنگ زمینه صبحگاهی شما تبدیل می‌شود. پس در انتخاب پرده اتاق خواب ، به علایق و رنگ دلخواه‌تان مراجعه کنید. رنگی که دوست دارید را برای پرده انتخاب کنید تا اولین نمایی که در روز می‌بینید، مورد پسند و دلخواه شخص شما باشد.

فاکتورهایی که باید در انتخاب پرده اتاق خواب مدنظر داشت
در انتخاب پرده اتاق خواب، به هماهنگی آن با دکوراسیون اتاق توجه کنید.

هماهنگی میان اجزای دکوراسیون:

هماهنگی میان رنگ پرده و سرویس خواب گزینه دیگری است که به هماهنگی فضای اتاق خواب منجر می‌شود. شما می‌توانید با انتخاب رنگی در طیف رنگ سرویس خواب‌تان برای پرده نمایی دلنشین در فضا ایجاد کنید.
اگر سبک خاصی را برای دکوراسیون اتاق خوابتان مدنظر دارید، متناسب با سبک سرویس خواب، پرده‌های هماهنگی تهیه کنید تا جلوه فضا تکمیل شود. برای یک تخت خواب مجلل و کلاسیک، پرده‌ای والان دار از جنس ساتن و ابریشم و برای سرویس خواب ساده به سبک مدرن یا مینیمال، پرده ساده و بدون چین و شکن، فضا را تکمیل و هماهنگ خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: پرده یک عنصر کاربردی و دکوراتیو و انواع آن

بهره گیری از تجهیزات هوشمند:

استفاده از پرده‌برقی با داشتن ریموت کنترل که به شما امکان می‌دهد از راه دور و بدون تحرک پرده را باز یا بسته کنید، یک انتخاب جذاب برای تکمیل آسایش دوست داشتنی شما در اتاق خواب است. در خانه‌های هوشمند، این روند ساده تر هم می‌شود؛ شما بعد از تهیه پرده های هوشمند، می‌توانید با اپلیکیشن خانه هوشمند، تنظیم کنید که در ساعت بیدار شدن از خواب، پرده‌های به صورت خودکار بازشوند و نور آفتاب را پذیرایی کنید.

پریسا سجادی

مطالب مشابه